top of page

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Vulom, mükemmel performans ve dayanıklılık sunan emaye kaplı ve tek kulplu 26 cm çapındaki demir döküm tavayı sunar. Yeni serimiz olan Vulom Lotus Demir Döküm Tava şık ve mat tasarımı ile mutfak deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacak birçok özellik sunmakta.


NEDEN DEMİR DÖKÜM TAVA? 
Demir Döküm Pişirme Gereçleri yüksek ısıya dayanıklığıyla ve ısıyı eşit olarak dağıtmasıyla fark yaratır. Alüminyum Pişirme Gereçleri ateşin tabanda değdiği noktada en yüksek ısıyı iletirken, tabanın diğer bölümlerine ve yan duvarlara daha düşük ısı iletir. Bu nedenle yemeklerin her yerini eşit olarak pişirmek zordur. Ancak Demir Döküm Pişirme Gereçleri homojen ısı dağılımı özelliği ile yemeklerinizin her yeri aynı kıvamda ve lezzette olur. Hem profesyonel aşçılar hem de evde yemek yapmayı sevenler için idealdir, en zorlu yemekleri dahi kolaylıkla pişirebilmenizi sağlar.

 

DÖKÜM TAVA ALIRKEN DİKKAT EDİN: Her Döküm Tava , Gerçek Demir Döküm Tava değildir. Alimünyum tavalar da döküm tekniği ile üretilir ve Döküm Tava olarak satılabilir. Ancak eskiden beri Döküm Tava tabiri Demir madeninden üretilenler için kullanılır. Gerçek Demir Döküm Tava en az 2 kg ağırlığında olur (ölçüsüne göre 2-4 kg arasında). Dünyada en çok tercih edilen iki versiyonu vardır: Seasoned (Yağ Kaplama) ve Emaye Kaplama.

 

NEDEN VULOM LOTUS?    
Özel tasarımı ve lüks aksesuarları ile mutfağınıza şıklık katar. Yapışmaz yüzeyi ile yemeklerinizi kolaylıkla pişirebilirseniz. Yüzeyindeki emaye kaplama, tavanın çizilmelere ve renk solmalarına karşı da dirençli olmasını sağlar. 4mm kalınlığı ile mükemmel ısı şekilde ısı tutar. Et mühürlemek ve kısık ateşte enfes yemekler pişirmek için tek ihtiyacınız olan bir Vulom Lotus Demir Döküm Tava. 

 

Avuca tam oturan ergonomik tasarımlı kulpu ve karşılığındaki tutma kulağı ile kolaylıkla taşınır. Kulp dahil uzunluğu 46,5 cm olup standart ankastre fırınlara çapraz şekilde rahatlıkla sığar. Vulom Lotus Tavanın kulpu ahşap veya metal karıştırma kaşıklarının oturacağı şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede karıştırma aparatlarını tava üzerinde bırakarak ocak üzerindeki yemek damlalarından kurtarır.

 

NASIL KULLANILIR? 
Vulom Lotus Demir Döküm Tava her türlü ocakta kullanıma uygundur. Gazlı, elektrikli, seramik ocaklarla, fırın ve barbekü ile uyumludur. Tavanın çok yönlü kullanımı mühürleme, kızartma, soteleme, yavaş pişirme birçok yönteme imkan verir. Suyu içine hapsedilmiş yumuşacık etler ile kısık ateşte ağır ağır pişmiş tane tane pilavlar için vazgeçilmezdir.

VULOM LOTUS Emaye Kaplama Demir Döküm Tava 26cm

1.150,00₺Fiyat
  • HAM DEMİR DÖKÜM ÜZERİNE EMAYE KAPLAMA 
    26 CM İÇ ÇAP 
    SİYAH MAT GÖRÜNÜMÜ İLE SOFİSTİKE ŞIKLIK 
    4mm KALINLIĞINDAKİ YAPISI İLE MÜKEMMEL ISI TUTMA 
    ERGONOMİK KULP TASARIMI İLE GÜVENLİ TUTUŞ 

  •  

bottom of page